Változások az idősellátásban – Méltósággal megöregedni Tudományos tanácskozás Sopronban

Meghívó tervezet

Az Idősek Európai Háza, a Sopron Egészségügyéért Alapítvány,

a Soproni Szociális Intézmény és a Magyar Ápolási Egyesület

Konferenciát szervez a soproni Pannónia Hotelben 2017. október 16-18 között

„Változások az Idősellátásban! Méltósággal megöregedni”

címmel

Október 16. (hétfő) 14 óra: Megnyitó

20 éves a Soproni Ikva Otthon, Filmvetítés

Előadások: október 16. (hétfő) 14 órától október 17. (kedd) 9-18 óráig ebédszünettel. (az előadások sorrendje változhat)

Novák Katalin EMMI család- és ifjúságpolitikáért felelős államtitkár: Idősek szerepe a családban

Hulák Zsuzsanna idősügyi és nyugdíjbiztosítási főosztályvezető EMMI: Nyugdíj számítás változásai és hatása az ellátórendszerre

Csikós Tímea jogi főreferens, Esélyegyenlőségi és Gyermekjogi Főosztály, Alapvető Jogok Biztosának Hivatala.
Az emberi jogok érvényesülése idősotthonokban. Európai Projekt.

Dr. Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár: Az alapellátások (eü. és szoc.) szerepe az időskori betegségek korai felismerésében.

Skultéti József Fővárosi Idősotthon igazgató: Változások a főváros idősellátásában. Méltósággal megöregedni.

Panker Mihály EESZI igazgató Győr, A győri modell gyakorlati érvényesülésének hatása az idősek életére

Prof. dr. Madarász István Ruzomberok (Szlovákia) Neurológiai Klinika: Az idősellátás változásai neurológus szemmel

Einspach-Tisza Kata PhD. Pszichológiai Intézet Az életkor és a válaszok!

Szabó Judit Ágnes Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság: Az idősek bántalmazása.

Bertók Ildikó szociális menedzser: Innovatív módszerek a minőségi időskorért.

Dr. Zám Mária szociológus, táncterapeuta: Mivel tehetjük színesebbé az időskort. Tánc szerepe az aktivitás megőrzésében.

Prof. Marc Berthel geriátriai professzor, Strasbourg: Alzheimer betegek a középpontban – a franciaországi egészségügy- és szociálpolitika.

Dr. Mike Erzsébet neurológus főorvos, Erzsébet Kórház Sopron.  Idős és demens emberek segítése az egészségügy labirintusában.

1. október 17-én 14 órától 16 óráig:

Magyarországi Alzheimer Cafék tapasztalatcseréje.

KÁVÉSZÜNET 16.00-16.30

16.30-tól 18 óráig: 2 éves a SOPRONI ALZHEIMER CAFÉ

Dr. Erényi Ottó belgyógyász főorvos Erzsébet Kórház Sopron: Demenciára hajlamosító betegségek megelőzése, kezelése.

16.45 ZÁRÓELŐADÁS

Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár

NEMZETI DEMENCIA AKCIÓTERV

Október 18. (szerda) 8-17 óráig Ausztriai Tanulmányút