MÁE Vas Megyei Szervezete

Megyei vezető: Wágner Vilmosné, E-mail: keszti.gyongyi@gmail.com

Híreink

“HATÉKONYABBAN, SZÉLESEBB KÖRBEN, JOBB KÖZÖSSÉGI SZELLEMBEN”

Vas megyében a Magyar Ápolási Egyesület megyei szervezete a többi megyéhez hasonlóan 1989- ben alakult. Immár 27 éve képviseli, segíti és védi a megyében dolgozó ápolók, asszisztensek és egyéb végzettségű szakdolgozók érdekeit. A szervezet 24 fő alapító taggal kezdte meg tevékenységét.

A megye első vezetője Somogyi Józsefné volt. Őt Vágó Józsefné követte, majd Wágner Vilmosné közel három cikluson át töltötte be ezt a posztot. Havasi Edit 2010-2014-ig volt megyei vezető, tőle 2014-ben ismét Wágner Vilmosné  vette vissza a stafétabotot.

Az újonnan megalakult vezetőség (balról jobbra), Dr .Baráthné Kerekes Ágnes, Wágner Vilmosné, Altmajer Beáta 2014. április 15-én megkezdte munkáját.

Célunk és tevékenységünk:

• szakdolgozók szakmai és etikai képviselete,
  • részvétel az egészségpolitika alakításában,
  • taglétszámunk növelése,
  • szabadidős programok szervezése,
  • szakmai és egyéb továbbképzésekre, konferenciákra tagjaink minél nagyobb létszámú delegálása
  • nővérbál szervezése, szakmai bizottságok munkájában való aktív részvétel

Programjaink:

2014. május 15-én Ápolók Nemzetközi Napja a szombathelyi Markusovszky Kórházban.
Három MÁE díszoklevél ezüst kitűzővel került átadásra:Wind Lászlóné, Büki Andrásné, Horváthné Balikó Zsuzsanna

2014 május 19-20.MÁE IV. Országos Ünnepi Kongresszusa Visegrádon. Egyesületünket három fő képviselte. Megemlékeztünk egyesületünk  25 éves fennállásról is. Faültetésre is sor került.

2014. július 10-12. Rekreációs Napok Várgesztesen. 5 fő vett részt az ügyességi vetélkedőn,gyalogtúrán, főzőversenyen. A Vasi csapat I. díjat nyert.

2015. február 18. Magyar Ápolók Napja a minisztériumban. Tagságunkból hat fő vett részt. Nagy Ferencné Pro Sanitate kitüntetést  és Szojákné Skoda Marianna a Miniszter Elismerő Oklevelét vehette át.

2015. február 20. Markusovszky Egyetemi Oktató Kórház I. Tudományos Emlékülése

Merészné Princzes Adrienn részére MÁE Vas megyei Szervezet  díja: Kongresszusi részvétel
2015. november 17. a Szociális Munka Napja Budapesten került megrendezésre. Fábiánné Darázs Julianna tagtársunk Elismerő Oklevelet kapott.

2016. február 22. Magyar Ápolók Napja a Duna Palotában. Vas megy 16 fővel képviselte  a tagságot. Lászlóné Holtay Andrea Pro Sanitate kitüntetésben részesült.tagságot. Lászlóné Holtay Andrea Pro Sanitate kitüntetésben részesült.